leyla ile mecnun’un gerçek hikayesi,

desem de inanmayın.

leyla bir karabatak, mecnun bir kiremitmiş. leyla çok hoppa, mecnun çok ürkekmiş. leyla denize dalıyormuş, mecnun biri beni kırsa da fırlatsa denize, orada karşılaşsam leylayla diyormuş, bir gün şansı dönmüş mecnunun, Haydarpaşa’nın çatısına transfer olmuş, oradan izlemeye başlamış sevdiceğini. kavuşmak gibi bir planı yokmuş, hem zaten kendisi yüksekten korkuyormuş. sonra, sonra olanlar olmuş: çatı yanmış, karabatak mı, o da Haydarpaşa’nın karşısındaki dalgakıranda yeni hayranlarını bekliyormuş. 

Reklamlar

hiç de bile” üzerine 3 yorum

  1. sevdiceğinin denizde boğulma ihtimaliyle ilgilenmeyen mecnun sonunu kendi hazırlamış.leyla’nın sonunu da hazırlamış kendininkiyle birlikte.günümüzün modern leyla ve mecnunları,suya sabuna dokunmadan sabun köpüğünde aşklar yaşamak istiyorlar.buna da dünyanın en büyük en eski aşkıymış süsü veriyorlar.fedakarlık olmadan.çile çekmeye razı gelmeden.
    siz de mi kavuşunca ‘aşk’olmaz düşüncesine meyyalsiniz?
    kavuşmayınca da olmuyor işte:)

  2. Kaç hikayenin sonunda aşıklar birbirine kavuşur ki? Hem kavuşsa ne olur? Hikaye tiraj yapar mı hiç? Aysun Hanım da hikayesini ilginç bir benzetmeyle anlatmış. İyi de yapmış. Avrupai masallardaki o sıkıcı “…ömür boyu mutlu yaşamışlar.” cümlesinden iyidir bence.

  3. amaç ömür boyu mutlu yaşamak değildir belki de.amaç birlikte mutsuz da olabilmektir.hem her hikayenin sonu aynı mı bitmek zorunda?hikayenin tiraj yapması gerekli midir?sorular sorular sorular.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s