hatıra muhafazasında son nokta

hafızanın beyne bitişik, hatta onun içine gömülmüş, sınırları belirlenememiş bir organ olduğunu iddia etmemin üstünden birkaç saniye geçti. sınırları olmadığından eM.aR.larda görünmüyor, hakeza rontgen ve diğer renkli ultrasonlarda. hafıza, benim bir dakika önce adını koyamadığım – ki kendisi soyut bir olgu imiş ya hani, ondan, eşseslilik olmasın diye hafıza yerine yeni bir isim bulmam lazım kendisine – bir kanlı canlı, üç boyutlu silindir!

♥   ♥   ♥   ♥   ♥   ♥   ♥   ♥   ♥   ♥ 

olayları yaşandığı anki sıcaklığıyla saklayamadığından, elbette ki termostan farklı bir işleve sahipti. konu başlıklarını, spot cümleleri esgeçmezdi, bir itirazımız yok buna, peki ya atmosfer? her şeyi kokusuyla, tadıyla yaşarken, sonradan bir film donukluğunda, tek açılı kameradan izler gibi hatırlamak haksızlık değil miydi insana?

  peki ya bu minik kalpçikler de neyin nesi? hanımkızımız bu sıralar pek bir mutlu, hapşırdıkça kalp saçıyor ortalığa denilesi bir durum mu var, yoksa bunları yazarkenki halimi sembollerle göstermek, olayın sıcaklığı geçtikten sonra bile okuduğumda aynı neşeyi, mesutluğu hissedeyim diye oduncunun çocuklarının yaptığı gibi ekmek kırıntısından eve dönüş mimi koyma ihtiyacı mıdır? aynen öyledir.

devam edecek sanki…

Reklamlar

hermes’in düzenlediği kermesten alınan termos” üzerine 2 yorum

  1. hapşırdıkça saçılan kalplerle neşe bulup “çok yaşa” diyorum ben de :)

    bir de çikolatadan ev bulma hayalinin heyecanına kapılıyorum çocukların ardına düşünce, kaynayan cadı kazanlarını bile unutuyorum (hanımkızımızın mutluluğu devam etmekten de öte daim olur inşallah ;)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s