karisik

apayrı kovalarda duru sulardık, durulardık, sonra kurulanırdık havlu peçetelerle, neydi bizim zorumuz. veziri, şahı atlara bindirip kovalardık, biz bir zamanlar buralardık, vizesiz de gezilirdik. uzun uzun yıllar önce, biz duygusal çocuklardık, özlenirdik, özleşirdik, gelsin diye beklenirdik, hep giderdik, hep dönerdik. zayıf kavak dallarında hiç bozulmaz yuvalardık, yuvalara yavrulardık, kargalardık, martılardık. ayrım yapan hocalardık, şike yapan hakemlerdik, kırmızı kartı hep havaya kaldırandık, hep kovandık, kovanlarda kaynaşandık, arılardık, uzatma dakikalarının oynandığı ikinci yarılardık, bayılırdık oynanmaya, oynatmaya bayılırdık. leke tutmayan kumaşlardık, kumlarda oynaşanlardık, kaleydik, tüneldik, tünele giren helikopterdik, filmdik, aksiyonduk. paslanmaz çeliktik, paslanırdık. eskimez değildik, yenilenirdik. renk değildik, kızarırdık, utangaç sayılırdık.

ne demiştim en başında, apayrıydık, kayıtlara geçmemiş garip gezegenlerdik, teleskopların gösteremediği sönmüş, kaymış yıldızlardık, arkası yarınlardık.

 

Reklamlar

sen bilmiyorsun ama biz” üzerine 6 yorum

 1. beşte devre onda biterlerdik, bir maniniz yoksa annemler size gelecektik, radyo tiyatrolarıydık, elvan gazozuyduk, miliyet çocuktuk, nadia comaneciye aşık olmaktık ve hatta necefli maşrapaydık. evet.

 2. Sevgili aysun,
  Bu matem niye,sen bilmiyorsun hüzünden gözlerimin feri söndü. allah aşkına kör olucam okurken biraz ışık.Sen bilmiyorsun eskiden seninle ben alfa beta ışını olup çok kırılmıştık.

  Hatta sen bilmiyorsun eskiden biz ikimiz kördük…
  saygılar…

 3. Salavin, bak sen biliyorsun =) o bilmiyor işte, bilemiyor =S

  Canan, kördük ama biz bir bisiklet kazasından sonra görür olduk, biz türk filmiydik daha çok, reklam arası olmayan, dicitürk salonlarında oynayan.
  =) her şey güzel olacak inş.
  bu yıl olsun mutlu bir yıl, bu yıl olsun hey hey!

 4. yılbaşının kötülüklerinden bahsedip yılbaşı kutlıyanlardık,
  dosttuk,arkadaştık,ahde vefaya inanırdık,zor zamanlarda birlikte olandık,tek yüzlü olanlardandık,içimizin gözükmesi için x-ray cihazından geçmesi gerekmeyenlerdendik,daha az şüphe duyup daha çok güvenenlerdendik,samimiydik,konuştugumuz her kelimenin süzgeçten geçtigini bilmeyenlerdendik…

  ne yazık ki !

  yitirdik,yitirildik,terk edildik,kaybettirildik ve bizde tükendik
  (en azından ben böyleyim)

 5. bilmiyorlar ama biz çok şeymişiz ve sen özellikle sen neymişsin =)

  kelimeleri süzgeçten geçtiği halde içten geldiği gibi doğal, hani vitamini, posası içinde cappy meyvesuları gibi kalalım, yeter =)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s