masallar fırlattı bizi buraya, inandım buna. masallar bizim gibileri deniyor, gerçeküstülüğümüzün zorlu bir sınavı bu. yavaş giden arabalara binip balolara yollanan da biziz, şu saatte evde olacaksın diye zamanı kısıtlanan da. dansımız, ayaküstü içeceğimiz bi kadeh pançımız bizden esirgeniyor, sonra da bir şeyler başarmamız bekleniyor.

ne de olsa masaldayız, ne de olsa dünya üzerindeki en kötü üvey aileye, en saftorik babaya sahibiz, ne de olsa şartlar bizim kahraman olmamız için zorlaştırıldı.

masallar biz kahraman olana dek fırlatmaya devam edecekler. maceramızın birinde ayakkabımızı kaybederken, diğerinde gıda zehirlenmesi sebebiyle küvezde yatacağız, bir başkasında ise saçlarımızı uzatmadan kaçamayacağımızdan kendimizi A, B ve E vitaminine vereceğiz. doğru masalı bulana dek  devam edeceğiz.  farımız da, yolumuz da, gözümüz de açık olsun:

Reklamlar

doğru masalı bulmak yolundayız” üzerine 4 yorum

 1. Hani bi de beyaz melek vardı ya. Çok iyi kalpli birini çok kötü birileri üzdüğü zaman sırf kalbi iyi diye! gece ağlarken yatağının yanına gelir ona yardım ederdi. Kim gönderirdi o meleği?

  Ama o iyi kalpli insanlara melekler yardım etmiyor. Onlar yatağında ağlarken ölüyor aysunanım…..

 2. şartlar bizim kah(ı)raman olmamız için zorlaştırıldı..gerçeküstülük mü.. sen de mi yollardagezer! (bürütüs kıvamında telaffuz gerek).. en son bodler -toprağı bol olsun- o işlere biraz bulaşmıştı.. yaşadığıhayatı ve sonunu biliyorsun.. en sonunda sevmediği adamın (üvey babasıydı herhalde) yanına defnedildi.. şehirlerden şehirlere, ülkelerden ülkelere kaçması da fayda etmedi.. A, B, E vitamini.. doğru masal.. o masalı bulabilmek.. veya yaşayabilmek.. bilmek.. masalların hangisi doğru ki.! küçükken hansel ve gretel’i okumuştum.. üvey anneleriydi galiba.. onları ormanda bir başlarına bırakmıştı.. hansel, gretel, polyanna vd.. masallar.. bu şarkı bitmez..

 3. =)hansel gretel doğru masal =)
  çikolata, dondurma, gofretten yapılma bi evi vardı cadının, masal kitabındaki resmi gözümün önünde, çok lezizdi. evet evet, kesinlikle o masalda olmak lazım =)

  kötü bi hayat, iyi bi şiir mi,
  iyi bi hayat, rezil bi şiir mi.
  bi de böuyle bakalım bodlere. üveybabasını sevmezdi diyosun ama bunun müsrifliklerinde de can dayanmazdı =)
  mezarda bile onun yanında olması ise bodlere layık bir ironidir. severiz kendisini ama uzaktan =)
  gerçeküstü ve ben, sadece gönül eğlendiriyorum monşer, için rahat olsun =)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s