Yıl bilmemkaç, Koreli -ismi lazım değilmiş ki kayıtlara geçmemiş- bir kız, Marek’i Ditra’nın kollarından almış. O yıllarda Koreli kızlar Bohemya’da cirit atıyorlarmış, dediklerine göre cirit onların da ata sporuymuş . Fink makamının hafifmeşrepliğiyle, ellerinde dev teleskoplar, sürüler halinde sınır kapılarından giriyor, Bohemya kadınlarına kasvet taşıyorlarmış.

Özellikleri neydi, kim, ne için onları tercih ederdi, bununla ilgili bir belge günümüze ulaşmamıştır. Yalnızca söylentiler üzerinden konuşmak da bilimsellikten uzaklaştırır konuyu. Bilimsellik mi, derhal uzaklaşalım o halde. Özet geçelim:

Marek, Ditra’nın söylediklerini ve yazdıklarını bir kenara koymuş -bizim dilimizde elinin tersiyle itti denilebilir, oysaki bu kadar kibar da değildi kendisi-, Koreli sünepenin peşine takılmış ( yazar burada Ditra’nın yanında olduğunu belli etme ihtiyacı hissetmiştir.) Koreli kızın geldiği memlekette adetler Bohemya’dakinden farklı imiş. Bohemya’nın romantik kadınlarına alışık olan Marek, hayvan yerine konulmaya dayanamamış derler. ( O dayanırdı da, Koreli kız bıkmıştır muhakkak ondan, yazar burada da parantez içinden hıncını belli etmeye çalışmaktadır.) Sonunda ne Marek mutlu olmuş, ne Ditra. Koreli kız ise her zaman kazanan taraftaymış. Ditra Marek’e yazmış durmuş. Belki de tek kazanan edebiyatmış. Masal da burada bitmiş.

haa unutmadan, gökten düşen bu kez elma değil vişneymiş. Bohemyalı kadınlar ezilen vişneleri reçel yaparlarken kendi aralarında şu türküyü tutturmuşlar:

 

 

 

Reklamlar

koreli kızlar içün hınçla” üzerine 15 yorum

 1. ditray’ı ne koreli marek anlar, ne de bizim mahalledekiler (herkes üstüne alınabilir). ben dedim kaç kere ditra’ya gel kaçalım diye…

 2. Bi kere hayvan yerine konandan hayır gelmez

  Marek, başka bir koreli kıza çatana kadar başı boş bırakılmalı
  kimse ona insanlığını- insaniyet namına bile olsa- hatırlatmamalı.

  Cuma cuma nasıl ahkam kesesim varmış.

 3. Marek’e yapma bunu =) özü “insan”sa gelir. iyi, namuslu bir aile kızı pekala Çek adamlarına insan olduğunu hatırlatabilir =) ama biz bunu yapmıyoruz. Naapıyoruz, çekirdeklerini çıkarıp reçel yapıyoruz =P

  geldik bir cuma sohbetinin sonuna. umarım bohemyalı kadınları mutlu etmişizdir.

 4. (yorumcu burda esas kıza seslenmek ister)

  –hayıııııır işte bunu yapma Ditra, kandırma kendini.

  –Neyse içinden ne geliyorsa onu yap.

  (yorumcu burda Ditranın öyküsünün yazar tarafından nasılda güzel güzel kaleme alındığını bildiğinden bile bile Ditraya gaz verir)

 5. Ditra içinden geleni yapsaydı belki başka türlü şeyler olurdu. o Elinden geleni de yapmadı. O ona dayatılanı yaptı. Mücadelesinde tek silahı kalemi idi. Oysaki Marek gibiler anlamıyorlardı bundan.

  Ayşegül. Ditra Krilenko kalbimizde yaşasın, kalbimizde mutlu olsun. O da yeter ona.

 6. gelde gülme yaaa hahahahahahahahah :)

  buralarda bulman zor tavsiyem ya taksimde köşe başlarını bekliycen
  ya havayollarında dış hatlar terminalinde yatıcan
  yada direk japon,kore çine gidicen hangisi yakınsa artık :))

 7. bak Allah rızası için onayladım yorumu =)) sanırım arkadaş koreli kız aracı kurumu sanmış burayı, yazıyı okuyaymış nasıl da pişman olurmuş yazdığına =))

  not aldın değil mi bilgileri =))

  1. arkadaşla mutlu bir beraberliğe yelken açtık, çok iyi gidiyor her şey, çocuğumuzun adını yollardagezer anlamına gelen kimsuyong koyacağız.

   teşekkürler hepsi burada.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s